kawa brazylijska

kawa brazylijska

Co to jest Indian Cuisine

Co to jest kuchnia indyjska? To podchwytliwe pytanie. Na początek, Indie to ogromny kraj o różnorodnych stylów kulinarnych. Posiada różnorodne klimaty, typów gleby i środków do życia, jedzenie w Indiach znacznie różni się w oparciu o dostępności przypraw, ziół, warzyw i owoców. W rzeczywistości, indyjskie jedzenie jest również silnym wpływem lokalnych zwyczajów, praktyk religijnych i czynników kulturowych.

Food and Culture

kawa brazylijska

Indyjskie ludzie biorą ich jedzenie poważnie. Przepisy są dzielone w rodzinach z pokolenia na pokolenie, a jedzenie jest zazwyczaj wykonane ze świeżych, lokalnych składników. Z tego powodu, rynki w Indiach są żywe, ruchliwe miejsca, gdzie mężczyźni i kobiety szukanie najlepszych składników do swoich posiłków. Ponadto, zbierając ponad jedzenia jest bardzo powszechne w Indiach, gdzie posiłki są powszechnie udostępnionym i omówione. Ze względu na pozór niełamliwe powiązań między jedzeniem i kultury w Indiach, można znaleźć wiele różnych stylów żywności z jednego regionu do drugiego.

Składniki

kawa brazylijska

W Delhi, street food jest królem. Flatbreads nadziewane egzotycznych składników są powszechne, a Lakszadiwy słynie z kokosa i owoców morza. Próbując zdefiniować indyjskie jedzenie przez jego składników byłoby jak próba zdefiniowania Kanady przez jej obywatelstwa. W zależności od tego, gdzie jesteś, znajdziesz żywność, która odzwierciedla wartości i wierzeń ludu tak samo, jak odzwierciedla składniki dostępne.

Na przykład, w niektórych częściach Indii, wegetariańskie jedzenie jest podstawą, podczas gdy inne regiony oferują dania w tym zakresie, w tym mięsa wieprzowego, wołowego, drobiu i jagnięciny. Podczas gdy Hindusi nie jedzą wołowiny i zazwyczaj muzułmanie unikać wieprzowiny, można nawet znaleźć kilka osób, które unikają jak dżinistów niektóre z najczęstszych indyjskich składników spożywczych, takich jak czosnek, imbir i cebulę.

Artykuł dzięki: