kawa czekoladowa

kawa czekoladowa

Co to jest Weganizm opis Lifestyle Vegan i dlaczego niektórzy ludzie wybierają to Be Vegan

sprzątanie domów poznań

Wiele osób słyszało słowa "wegańskie", ale nie wiem dokładnie, co to znaczy, jak bycie weganinem różni się od bycia wegetarianinem, albo dlaczego osoba może zdecydować się żyć wegański styl życia.

Weganie, podobnie jak wegetarianie nie jedzą mięsa. Weganie i wegetarianie nie spożywają mięsa z wszelkich zwierząt - w tym krowy, świnie, kury, jelenie, ryby, małże, lub jakiekolwiek inne stworzenie, które kiedyś było żywego. Decyzja ta może być oparta na obawy co do swojego własnego zdrowia lub nieludzkie traktowanie zwierząt lub oba.

kawa czekoladowa

Dieta wegańska wykracza poza diecie wegetariańskiej, eliminując wszelkie inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Weganie nie jedzą jajka, produkty mleczne (mleko, sery, etc.), lub miodu, ponieważ wszystkie z nich pochodzą od zwierząt. Ponieważ jaja i produkty mleczne były związane z problemami zdrowotnymi i alergii u ludzi, decyzja, aby utrzymać dietę wegańską może być nawet o kwestiach zdrowotnych jak kwestie dobrostanu zwierząt.

hodowla zwierząt ma również ogromne konsekwencje dla środowiska, a wiele osób wybiera wegański styl życia w celu zmniejszenia ich osobisty negatywny wpływ na ziemi. W rzeczywistości, niektórzy twierdzą, że coraz wegańskie robi o wiele więcej, aby pomóc środowisku niż prowadzenie pojazdu hybrydowego samochodu elektrycznego!

kawa czekoladowa

Wegetariańskie stanowisko głosi, że produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak jaja i nabiał są dopuszczalne do jedzenia, ponieważ zwierzęta nie zostały zabite w celu ich zamówień. Choć wydaje się to prawdą, na powierzchni niewiele badań wynika, że ??zwierzęta są w rzeczywistości zginął jako bezpośredni skutek przemysłu jaj i nabiału.

Ponadto w przypadku zwierząt, które są hodowane (nawet w przypadku produktów innych niż mięso) są poddawane przerażających warunków życia.

Artykuł dzięki: http://www.attlerart.pl/